ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9144304
*
nr 914 4304
Spegel
60 x 67
Kondition: slitage, skador
Utrop:
400 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 september 2014
kl 19:07:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/9 22:11:36
1
100 kr
24/9 23:09:10
2
200 kr
25/9 12:36:16
3
300 kr
28/9 13:49:43
4
350 kr
28/9 19:17:49
2
400 kr
29/9 15:16:32
1
450 kr
29/9 18:57:34
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
nr 914 4304
Spegel
60 x 67
Kondition: slitage, skador
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 september 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/9 22:11:36 | 1 | 100 kr |
24/9 23:09:10 | 2 | 200 kr |
25/9 12:36:16 | 3 | 300 kr |
28/9 13:49:43 | 4 | 350 kr |
28/9 19:17:49 | 2 | 400 kr |
29/9 15:16:32 | 1 | 450 kr |
29/9 18:57:34 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:58